O mně

Můj příběh - Roman Kučera

Co vlastně budu dělat

Když jsem jako mladý muž přemýšlel, kterým směrem se bude ubírat můj život a co budu jednou v životě dělat, rozhodoval jsem se na základě toho, co mě bavilo a k čemu jsem měl nejblíž. Odmala jsem často sledoval práci svého táty na stavbách. Táta se živil jako vodoinstalatérský mistr. Nikdy by ho asi nenapadlo, kam mě tím nasměruje.

Chci dělat pokrývače

Osudný den však přišel tehdy, když jsem šel ochutnat svou první cigaretu. Potají jsem se vyšplhal na střechu bytovky a seděl na komínové lávce. Tehdy jsem se rozhlížel do dálky a to mi učarovalo. Napadlo mě, že práce pokrývače může být zajímavá a já díky ní můžu mít neustálý rozhled. ‚‚Tuto práci budu jednou dělat‘‘

Učím se na pokrývače

Přihlásil jsem se na výuční obor pokrývač a začal studovat ve městě Vimperk. Praxe nebyla nikterak snadná, ale byla spravedlivá. Mistr byl urputný, vyžadoval vždy tu nejlepší práci a nic nám neprominul. Dodnes vzpomínám na jeho slova a zápal pro řemeslo. Myslím, že ve mně zanechal to nejlepší a také mi předal spousty zkušeností do pracovního života.

Jsem zaměstnaný

Po dokončení studia jsem se nechal zaměstnat v oboru a s každým dnem jsem se snažil zdokonalovat.

Nikam se neposouvám

Po několika letech, když už v podniku nebylo možné se dále rozvíjet, mě napadla myšlenka o vlastním pokrývačství. Založit firmu pro mě tehdy nebylo vůbec lehké rozhodnutí - měl jsem doma ženu a dítě. Ovšem pracovat v podniku, nijak se nerozvíjet a nemít rozhled mě čím dál tím víc nebavilo. Zariskoval jsem a udělal krok do neznáma. Vidím to jako dnes a rád vzpomínám na to dobré i špatné.

Zakládám vlastní firmu

Psal se rok 1998 a já založil pokrývačskou firmu. Má vize byla jasná – stavět kvalitní střechy a mít spokojené zákazníky. Zprvu to byla noční můra, která nebrala konce. Neustále jsem myslel, co vše se musím ještě naučit - až mi z toho občas šla hlava kolem. Několikrát jsem přemýšlel, zda to byl správný krok a dospěl jsem k tomu, že mám přesně to, kvůli čemu jsem skončil v předchozím podniku.

Úspěch vs zdraví a předání synovi

Po čase do sebe vše dokonale zapadalo a když mě k tomu všemu navíc začali doporučovat spokojení zákazníci, dávala moje práce ještě větší smysl. Firma se stala úspěšnou a mohl jsem ji předat svému synovi. Dnes je firma na trhu přes dvacet let a kdyby nepřišly zdravotní komplikace, jistě bych ve své práci setrval po boku rodiny. Ve firmě teď působím pouze jako poradce.

Posun k soudnímu znalectví

Střechy byly, jsou a budou můj denní chléb. Kdyby se mě někdo zeptal, zda-li bych se dnes rozhodl jinak, bez váhání odpovím, že ne. Když si vzpomenu na svou dlouhou cestu a proč jsem na ní setrval, tak vím, že to mělo smysl. Byl to účel - udělat lidem střechu, která zajistí dobré zázemí pro rodinu. Toto mě provázelo každý den.

Dnes už jsem ale soudním znalcem - přál bych si nastolit pořádek ve střechách a pomoci hlavně těm lidem, kteří svěřili svou důvěru nekvalitním pokrývačským firmám.

Specializace na lokalizaci netěsností plochých střech

Aktuálně je ale těžištěm mojí práce lokalizace netěsností plochých střech a všechny činnosti s tím související. Od konzultací a návrhů plochých střech, přes kontrolu řemeslného provedení až po lokalizaci a zprostředkování opravy nalezených netěsností. Důležitou součástí je také poradenství. Jsem tu jak pro odborníky (projektanty, statiky, realizační firmy) i veřejnost (majitele nemovitostí, předsedy SBD, SVJ). K tomu pořádám školení pro firmy a majitele nemovitostí na témata a v rozsahu, na jakém se domluvíme.

Jsem pyšný na to, že mohu svým zákazníkům nabídnout nejširší nabídku zkoušek lokalizací netěsností plochých střech v ČR a to díky množství přístrojů, které neustále přibývají. Jednotlivé druhy zkoušek vhodně kombinuji pro kontrolu a co nejpřesnější výsledky.

Vážím si důvěry svých zákazníků, kteří oceňují skvělou domluvu, profesionální provedení a vysokou odbornost návrhů řešení. Vyzkoušejte mé služby i Vy!

Osvědčení

Osvědčení a certifikace

Kontakt

Zdarma se pobavíme o možnostech a krocích, které Vás dovedou ke kvalitní střeše.

Poptávky a dotazy

Odesláním souhlasím s podmínkami GDPR.
Kde mě naleznete
Roman Kučera
Chlebov 60, 392 01 Soběslav
Otevřít Google Mapy nebo Mapy.cz
Fakturační údaje
IČO: 12906590
DIČ: CZ7102101721
Číslo účtu: 296468947/0300
Dostávejte to nejnovější z oblasti střech rovnou na Váš e-mail
Odesláním souhlasím s podmínkami GDPR.
Máte dotazy?

ZDARMA Vám poskytnu konzultaci, poradím a navrhnu řešení.

Zanechte mi vzkaz nebo se mi rovnou ozvěte na některý z uvedených kontaktů.

Konzultovat řešení
Roman Kučera
Odborník na lokalizace netěsností plochých střech.
Facebook: fb.com/znalecrokuc
E-mail: roman@rokuc.cz
Telefon: +420 603 258 686
Powered by Contentio.app. Website created by Strategio in cooperation with NetMagnet.